„Wróć z POWERem!” oraz „Nowy start w Małopolsce” – Koniecznie przeczytaj!

Wracasz z zagranicy i potrzebujesz wsparcia? Ten artykuł jest dla Ciebie!

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje w Małopolsce dwa projekty dla osób powracających z zagranicy – różnią się one nieco od siebie, a przede wszystkim udział w nich zależy od wieku uczestnika.
Pierwszy z tych projektów to Nowy start w Małopolsce dla osób powyżej 30 roku życia, a drugi to Wróć z POWERem! – dla osób w wieku 18-29 lat

W obu tych projektach można skorzystać z pomocy doradcy zawodowego i osobistego konsultanta, który pomaga w znalezieniu bezpłatnych kursów, szkoleń oraz dofinansowania lub dotacji na założenie działalności gospodarczej, jak również w załatwieniu  „trudnych spraw” w urzędzie, wypełnianiu wniosków itp.

Dodatkowo dla  osób w wieku :

  1. 30 + możliwe jest uzyskanie dofinansowania do szkoleń  – do 85%
  2. 18-29 lat:
  • poradnictwo prawne
  • doradztwo podatkowe
  • usługi psychologiczne – świadczone przez wykwalifikowanego psychologa z doświadczeniem;
  • tłumaczenia dokumentów obcojęzycznych ze wszystkich języków – przysięgłe i zwykłe – dokumentów dotyczących pracy i edukacji zdobytych za granicą;
  • sesje mastermind – okazja do nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń między uczestnikami projektu.

Uczestnictwo w naszych projektach jest całkowicie bezpłatne, a do tego w czasie pandemii działamy nie tylko stacjonarnie (Kraków, Tarnów, Nowy Sącz i Oświęcim) ale także i przede wszystkim 😊  ON-LINE  – co oznacza, że ze wszystkich usług można skorzystać bez wychodzenia z domu.

Poniżej link do krótkiego filmu o projekcie https://youtu.be/BdP89-NtYt8.

Zachęcamy również do obejrzenia innych filmów na tym kanale i poznania całej oferty.

wróć